koszykówkaDnia 11.04.2017r. odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Piotrkowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 szkoły: ZS CKP w Bujnach, ZS CKU w Wolborzu, ZSP w Czarnocinie i ZSP w Szydłowie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w rozgrywkach I miejsce pokonując ZSP w Szydłowie 30:4 i ZS CKU w Wolborzu 16:11.
Mecz o mistrzostwo powiatu był bardzo pasjonujący. Dziewczyny po pierwszych dwóch kwartach przegrywały 10:5. W czasie przerwy, opiekun grupy pani Jolanta Kordowiak wraz z zawodniczkami ustaliła inną taktykę gry. Koszykówka znowu zaczęła przypominać grę zespołową a dodatkowo bardzo dobra gra w obronie sprawiły, że dziewczyny nie tylko wygrały mecz 16:11 ale spowodowały, że przeciwniczki w dwóch następnych kwartach rzuciły tylko 1 punkt. W zwycięskiej drużynie grały: Gałązka Alicja, Tasarz Milena, Tasarz Monika, Świątek Ilona, Sobierska Urszula, Perczyńska Sara, Traczyk Martyna.
Najskuteczniejszymi zawodniczkami drużyny były: Perczyńska Sara (16 pkt.), Traczyk Martyna (12 pkt.), Gałązka Alicja (14 pkt.).
WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!